Світ дитинства специфічний і існує лише для певної категорії громадян планети. Дорослим вхід туди заборонений - у них є реальна можливість лише ознайомитися з ним на якийсь час.
Кожному з батьків хочеться вірити: його дитина найкращий і неповторний. А от у деяких є реальні підстави так вважати - завдяки доказам непересічність малюка, конкретно - його високої не по роках інтелекту.
Наприклад, дворічний вундеркінд Оскар Ріглі мав IQ, рівним 160 (зараз дитина багато старше). Такий показник розумового розвитку був зафіксований колись у Альберта Ейнштейна. Малюк на той момент завдяки своїм незвичайним природним здібностям складався в оксфордському клубі для найрозумніших людей планети.
В минулому теж чимало було вундеркіндів. Більшість з них відомі нам як люди, які досягли певних висот у тій чи іншій галузі знань і сфери діяльності. Наприклад, музичний геній Вольфганг Амадей Моцарт в перші чотири роки свого життя освоїв гру на фортепіано, причому зробив це чудово. Стартові музичні п'єси вийшли з під пальців юного віртуоза в п'ятирічному віці. За два роки до свого десятирічного ювілею Моцарт створив першу музичну симфонію. І нехай скептики приписують неперевершений талант Вольфганга старанням його батька, який нібито займався з дитиною музикою з народження, факт залишається фактом: розвинути певні здібності можна лише при наявності яскраво виражених задатків обдарованості.
Але не потрібно прагнути до того, щоб виростити з власного малюка другого Моцарта, тим більше турбуватися з приводу явної звичайність дитини. Кожен малюк індивідуальний, а значить, вже унікальний.
Просто любіть дітей, оберігайте їх, надсилайте, прищеплюйте поняття про моральні цінності - і ось побачите, нащадок в майбутньому порадує вас відкритим, добрим серцем, наявністю чітких життєвих принципів. А Всесвітній день дітей допоможе вам у цій нелегкій справі!
|